logo3

آنچه در پی خواهد آمد تاریخچه ای است از چگونگی رشد و توسعه شرکتی که در طی بیش از شصت سال فعالیت خود از یک آسیاب سنگی کوچک با تولید حدود ١٠ تن در روز به یک کارخانه مدرن آرد سازی در سطح اول ایران و جهان تبدیل گردیده است .

آرد تابان در ١٣٣١ تاسیس گردید، موسسین آن آقایان غلامرضا یزدجردی و ابوالفضل احمد خانلو و جواد کریمی بودند که همگی قبلا به حرفه پخت نان اشتغال و اداره چندین نانوایی بزرگ تهران را عهده دار بودند و یکی از دلایل تاسیس آرد تابان تامین آرد مناسب برای این نانوایی ها بود . بدلیل شناخت حرفه ای آنان از نان و تولید آرد مطابق با درخواست نانوایان ، آرد های تولیدی تابان مورد استقبال شدید نانوایان قرار گرفت و یکی از رموز موفقیت آمیز این شرکت همین مشتری مداری و توجه به رضایت مصرف کنندگان است که هنوز نیز در دستور کار مدیران این شرکت است.

آرد تابان در ابتدا یک آسیاب سنگی با ظرفیت تولید ٣٠ خروار در روز بود . در سال ١٣۴۴ با خریداری ماشین آلات غلطکی ساخت روسیه و بالا بردن ظرفیت به ١٢٠ تن در روز گام اول در جهت توسعه آرد تابان برداشته شد . در سال ١٣۵۴ در محلی جدید که محل فعلی کارخانه است ساختمان تازه ای بنا گردید و مدرن ترین ماشین آلات روز ساخت کشور های آلمان و سوئیس در آن نصب گردید . ظرفیت کارخانه جدید به ٣٠٠ تن آرد در روز افزایش پیدا کرد و تابان به عنوان یکی از بهترین کارخانجات آرد سازی کشور در سطح ایران مطرح گردید .

پس از خرید و نصب ماشین آلات بی نظیر و مدرن پاک کننده (بوجاری) در سال ٢٠٠١ کارخانه آرد تابان به تثبیت موفقیت خود به عنوان پیشرو در صنعت آرد سازی کشور ادامه داد به طوری که در سال ٢٠٠٢ در درجه بندی، کارخانجات آرد سازی تهران که توسط کمیته ای ویژه مرکب از نمایندگان وزارتخانه های صنایع، بهداشت، شرکت بازرگانی دولتی ایران و کانون انجمن های صنفی صنایع آرد ایران مورد ارزیابی قرار گرفتند کارخانه آرد تابان با بالاترین نمره بعنوان کارخانه برتر استان تهران انتخاب گردید.

در سال ١٣٨٨ نیز مرکز پژوهشهای غلات با توجه به انتخاب کارخانجات برتر استانی از مناطق ١۴گانه کشور مبادرت به انتخاب کارخانه برتر آرد کشور نمود که کارخانه آرد تابان با دریافت لوح و تندیس طلایی بعنوان کارخانه برتر کشور طی مراسمی که در روز ٢٨ مرداد ٨٨ در محل نمایشگاههای دائمی تشکیل گردید مورد تقدیر و تشویق مسئولین وزارت بازرگانی قرار گرفت.

 

در سال ۱۳۸۹ با خرید مدرن ترین ماشین آلات آرد سازی از شرکت بولر سوئیس گام بلند دیگری در جهت نوسازی و توسعه کمی و کیفی شرکت برداشته شد . با نصب و راه اندازی ماشین آلات جدید در سال ۱۳۹۲ که آخرین ابداعات و نوآوریهای صنعت آرد جهان در آن به چشم می خورد آرد تابان تبدیل به کارخانه ای شد که کارشناسان شرکت بولر آن را بعنوان مدرن ترین کارخانه آرد جهان معرفی نمودند .
کارخانه آرد تابان در سال ۱۳۹۳ در همایش جهانی روز غذا بعنوان “سرآمد صنعت آردسازی کشور” از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزیده شد و در همان سال بعنوان کارخانه نو آور در دستیابی به اهداف توسعه ای حوزه نان از سوی مجامع دانشگاهی کشور مورد تقدیر قرار گرفت .

در مرداد ماه سال ۱۳۹۵ کارخانه آرد تابان و دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه شهید بهشتی در راستای همکاری های بین دانشگاه و صنعت ، تفاهم نامه همکاری های مشترک به مدت ۵ سال را امضاء نمودند.

اعضای هیئت مدیره آرد تابان

۱-آقای حاج غلامرضا یزدجردی      (رئیس هیئت مدیره)

۲-آقای ابوالفضل احمد خانلو     (مدیر عامل)

۳-آقای حسین یزدجردی    (نائب رئیس هیئت مدیره)

۴-خانم ارنواز بانو کریمی     (عضو هیئت مدیره)

۵-آقای فرهاد احمد خانلو    (عضو هیئت مدیره)

۶-آقای امیر هوشنگ یزدجردی    (عضو هیئت مدیره)

۷-آقای فرشاد احمد خانلو     (عضو هیئت مدیره)